Urządzamy grill w ogrodzie

Grill z najbliższymi to najchętniej wybierany w naszym kraju sposób na wolne popołudnie. To przede wszystkim znakomita okazja do spotkania się ze znajomymi, spróbowania spieczonej karkówki i innych smakołyków. Sprawdźmy więc, jaki grill ogrodowy jest najlepszy do stworzenia przepysznych specjałów.

Kup najlepszy grill ogrodowy

Grille ogrodowe możemy podzielić na mobilne oraz zabudowane. Zwłaszcza ten pierwszy wariant cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, gdyż świetnie sprawdza się w przypadku niedużej działki. W zależności od metody zasilania możemy kupić sprzęty zarówno na gaz, prąd, jak i na węgiel. Najczęściej poszukiwane w marketach i w autoryzowanych salonach są z całą pewnością ogrodowe grille żeliwne. Wyprodukowane z wytrzymałej stali, wyposażone w pojemnik na popiół – dostępne są zwykle w przystępnych cenach. Dania grilluje się na nich w bezpieczny sposób, a temperaturę możemy kontrolować dzięki użytecznemu termometrowi. Miłośnicy grillowania uwielbiają grille węglowe, ponieważ dają potrawom unikatowy smak, jednak wymagają od kucharza wprawy, żeby przygotowane na nich mięsa oraz warzywa nie były za bardzo zwęglone, a co za tym idzie, aby były zdrowe.

Ogrodowe grille elektryczne i na gaz – szybsze rozpalanie oraz czyszczenie

Coraz większą popularność mają też grille gazowe, które są o wiele łatwiejsze w obsłudze. Do grilla tego rodzaju nie trzeba kupować węgla oraz doglądać żaru. Wszystko, co musimy zrobić, to ułożyć danie na ruszcie i włączyć gaz. Plusem grilla na gaz jest niezaprzeczalnie to, iż łatwiej można go wyczyścić, ponieważ w czasie przyrządzania dań nie wytwarza się popiół. Identyczny atut ma grill elektryczny, który do przyrządzenia soczystej karkówki potrzebuje jedynie podłączenia go do źródła zasilania. Niezależnie od tego rodzaj urządzenia chcemy kupić, warto zamawiać go w autoryzowanym punkcie sprzedaży, w którym poza grillami uznanych firm, dostaniemy także fachową pomoc ze strony obsługi.