Sukienka rozkloszowana – dla różnych typów figury

Sukienka jest chyba najbardziej kobiecym rodzajem odzieży. Każda kobieta z pewnością ma w swojej szafie co najmniej kilka typów sukienek odpowiednich na przeróżne okazje. Obecnie niezwykle popularna jest sukienka rozkloszowana, która okazuje się być świetnym wyborem dla kobiet o niestandardowej sylwetce.

Sukienka rozkloszowana – jakie ma cechy charakterystyczne?

Sukienka rozkloszowana to przede wszystkim leżący bardzo blisko ciała górny element – materiał opina sylwetkę, a tym samym wyraźnie ją podkreśla. Natomiast najczęściej na poziomie bioder sukienka lekko się poszerza. Dzięki temu nie przylega mocno ud, co w efekcie ich nie uwydatnia. Większość sukienek rozkloszowanych kończy się tuż przed kolanem – pięknie podkreślają one więc nogi, ale jednocześnie nie sprawiają, że stylizacja prezentuje się frywolnie. Może właśnie dlatego sukienki rozkloszowane cieszą się od kilku lat dużym zainteresowaniem.

Sukienka rozkloszowana – kto może po nią sięgnąć?

Ten rodzaj sukienki spodoba się właścicielkom szerokich bioder i masywnych ud. Sukienka rozkloszowana doskonale ukrywa wady sylwetki, podkreślając przede wszystkim kształty ciała powyżej talii. Znaczna część stylistów poleca sukienki rozkloszowane także kobietom, których figura cechuje się szerokimi barkami. Rozkloszowana dolna część sukienki sprawia bowiem, że sylwetka nabiera wyważonych proporcji. Jeżeli jeszcze w pasie sukienki rozkloszowanej założy się pasek bądź wstawkę z ciemniejszego materiału, to sylwetka zyska wyjątkowo pożądany kształt klepsydry. Sukienek tego rodzaju muszą jednak wystrzegać się kobiety z dużą nadwagą. Sukienka rozkloszowana rewelacyjnie prezentuje się dobrze zarówno na oficjalnych spotkaniach, jak i nieco mniej formalnych uroczystościach – wszystko uzależnione jest od barwy materiału, z którego jest uszyta. Obecnie tego rodzaju sukienki znaleźć można nie tylko w sklepach działających w sposób tradycyjny, ale również w sklepach działających online. To drugie wyjście to same plusy – sklep internetowy posiada zazwyczaj dużo większy asortyment, a zamówiona sukienka przywożona jest pod wskazany adres. Do tego w wymienionych wyżej sklepach dostać można większe rozmiary, których zazwyczaj w sklepie tradycyjnym po prostu nie ma.