Sterylna czystość w miejscu pracy – środki do dezynfekcji

Środki do dezynfekcji powierzchni kupisz na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Kiedy należy się w nie wyposażyć?

Środki antyseptyczne – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków do dezynfekcji powierzchni z reguły wchodzi alkohol, czterorzędowe związki amonowe, chlor, aldehydy, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, jak również mnóstwo innych komponentów. Do często używanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, żele oraz oleje (np. do narzędzi chirurgicznych).

Zastosowanie środków do dezynfekcji

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, krajalnic, blenderów, sztućców oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]