Roleta ścienna i okienna – podobieństwa i różnice

Marzysz o roletach w Twoich pomieszczeniach, jednak nie jest to możliwe, bo nie można ich zamontować na oknie? Nie trać nadziei. Dla osób w Twojej sytuacji stworzono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że montuje się je na ścianie bądź suficie. W jakich sytuacjach warto postawić na ten model rolety? Kiedy rolety ścienne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model produkowany z gładkiego materiału. Ten typ rolety ma zwykle półzaciemniający poziom. Wpuszcza część światła do pomieszczenia, a jednocześnie chroni przed nadmiernym rozgrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Domeną takich rolet jest łatwy montaż na ścianie lub suficie. Porównując je do rolet okiennych, które nie wymagają wiercenia, śrub ani szczególnych zdolności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają przewiercenia 2-ch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Inną, istotną różnicą między roletami okiennymi a ściennymi, jest odstęp szyby od rolety. Im bliżej roleta przylega do okna, tym bardziej chroni przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu zaleca się montować je w pomieszczeniach, gdzie powinno wpadać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej wariant dzień i noc. Tutaj stopień przenikania światła zależy od zwartości splotu tkaniny i gramatury materiału, z którego wyprodukowano roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki konstrukcji z skrzyżowanych pasów, powoduje, iż pasują do stylowych, nowoczesnych pomieszczeń. Rolety dzień i noc występują w wersji okiennej i ściennej. Zależnie od potrzeb oraz rodzaju okna można dobrać jedną z tych rolet. Roletyścienne dzień noc polecamy zwłaszcza do niestandardowych okien, z wieloma kwaterami.