Preparaty hydrofobowe – nano impregnat

Nano impreganty to nowoczesne środki, które wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Ich rolą jest przede wszystkim zabezpieczanie powierzchni przed rozwojem grzybów, korozji czy wykwitów wapiennych. Jak działają i czy warto je kupić? Czy możemy używać ich do stali?

Nano impregnat – mikroskopowa warstwa ochronna

Współczesna technologia służy człowiekowi i pozwala oszczędzać czas oraz pieniądze. Jakiś czas temu powstały bowiem preparaty hydrofobowe, które wytwarzają na różnych materiałach mikroskopową powłokę – powstrzymuje ona rozwój grzybów, korozji i odpycha cząsteczki kurzu. Impregnaty hydrofobowe zawierające nano cząstki srebra znakomicie sprawdzają się w całym domu – można je stosować zarówno do szyb, szklanych elewacji, jak i innych powierzchni. Efektywnie zabezpieczają przed nieestetycznymi osadami z wody, dzięki czemu oszczędzamy na detergentach. W sklepach znajdziemy produkty do stali, a także do tkanin, które znakomicie służą do zabezpieczania tekstyliów, tapicerki, itd. Jednocześnie środki te są delikatne dla powierzchni i nie powodują zanieczyszczenia środowiska.

Nano impregnat – jak odpowiednio przygotować powierzchnię?

To jednak nie wszystko – zastosowanie impregnatów jest zdecydowanie szersze. Nano impreganty zabezpieczają także budynki przed pojawianiem się wykwitów wapiennych – można stosować je zarówno na piaskowiec, jak i granit. Co ciekawe środki te chronią także produkty drewniane przed olejami i pogodą oraz bakteriami – np. działaniem słońca czy pleśnią. Nanotechnologia dba o ekoskórę, sprawiając, że fotele i inne elementy wyposażenia wnętrz zdecydowanie dłużej pozostają estetycznie czyste. Przed zastosowaniem środka należy odpowiednio przygotować impregnowany materiał oraz w razie potrzeby usunąć z niego tłuste ślady. To sprawi, że preparat hydrofobowy zadziała skuteczniej.