Praktyczne porady jak wybrać stolik kawowy do salonu

Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Warto również pamiętać, iż stanowi on interesujący element aranżacji wnętrza. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród licznych rodzajów stolików. Który jednakże będzie najlepszy?

Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika należy wziąć pod uwagę parę czynników. Czy podczas picia kawy czytamy np. czasopisma bądź książki? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń salonu? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w podjęciu decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem uda się nie tylko dobrze zaplanować niedużą przestrzeń wnętrza, ale również łatwiej utrzymać w nim czystość. Warto rozważyć także kupno stolika z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, warto rozważyć kupno stolika z kolistym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te prostokątne. Kreatywne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i efektowne.

Powodzeniem mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, aby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo modele w formie hexagonu można swobodnie składać z dowolną liczbą części. Natomiast tym, którzy lubią pijać kawę z gośćmi, poleca się ławy lub stoliki z możliwością rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik o owalnym blacie będzie znakomitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to należy rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), na przykład wykonanego z palet. Ciekawą alternatywą jest używanie drewnianego pieńka bądź zabytkowego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać poziomu siedziska, czyli około 50-55 centymetrów. Jeśli chcemy umieścić go z boku szezlonga, to dla pełnej wygody użytkownika musi sięgać do wysokości podłokietnika.