Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To też doskonały sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Dobrze dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.