Obecnie niemal w każdym domu stosowane są urządzenia uruchamiane za pomocą pilota. Nikogo nie zaskakują już drzwi i lampy włączane radiowo – są ogólnie osiągalne oraz stosunkowo tanie. Chętnie je wykorzystujemy, gdyż są użyteczne, a przy tym nierzadko bezpieczniejsze od wrót obsługiwanych na zamek. Jednak producenci zwykle zapewniają w zestawach niewystarczającą liczbę egzemplarzy, co szczególnie dotkliwe okazuje się dla dużych rodzin. Ponadto większość z nas się zgodzi z tym, że zazwyczaj dobrze posiadać zapasowy egzemplarz w domu. Jednak dostępne jest wyjście z podobnych trudności – by każdy z domowników posiadał swój pilot, możemy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia. O czym więc pamiętać przy ich zakupie? Jak wybrać najlepszy egzemplarz?
Pilot samokopiujący – jak jest skonstruowany?
Główną mocną stroną pilota samokopiującego jest fakt, iż do jego zaprogramowania nie musimy mieć szczególnych umiejętności. Musimy wszak jedynie przyłożyć pilot samokopiujący do głównego egzemplarza i wygenerować sygnał. Zapasowe urządzenie przechwyci fale i od tej pory będzie mógł uruchomić bramę lub oświetlenie. Pamiętajmy jednak, iż istnieją modele pilota samokopiującego, których nie można zaprogramować tą metodą. Dzieje się tak tylko w przypadku pilotów działających na technologii AIIDucks – wówczas dobrym wyjściem będzie zastosowanie radiolinii.
W jakich przypadkach sprawdzi się pilot samokopiujący?
Jak już napisaliśmy, pilot samokopiujący jest wykorzystywany przede wszystkim przez posiadaczy sterowanych radiowo drzwi lub lamp. Poza tym bywa również używany przez posiadaczy aut z zamkiem centralnym – dzięki takiemu wyjściu każdy członek rodziny będzie posiadał swój klucz, co pozwoli na uniknięcie najróżniejszych problemów. Dobrze wspomnieć również o tym, iż pilot samokopiujący okaże się również pomocnym urządzeniem w przedsiębiorstwach, w których bramy są otwierane pilotem – wtedy każdy pracownik otrzyma swój pilot, a to zdecydowanie ułatwi poruszanie się w zakładzie.