Rzeźby ogrodowe mogą zostać ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale także na terenach publicznych. W jakiej technice się je tworzy? Kto zazwyczaj kupuje rzeźby ogrodowe oraz fontanny w formie dekoracyjnej figury?
Nowoczesne rzeźby ogrodowe – oryginalna metoda dopełnienia przestrzeni
Rzeźby ogrodowe stają się coraz bardziej popularną metodą aranżacji prywatnych ogrodów i przestrzeni municypalnej. Obecnie wielkim zainteresowaniem cieszą się wyszukane rzeźby wytworzone poprzez odlew, których kształt jest opracowany na podstawie preferencji zamawiającego, jego upodobań, jak również rozmiarów ogrodu. Na znacznych powierzchniach świetnie komponują się większe, masywne projekty, które zachwycają swoim dostojnym stylem. W skromniejszych ogrodach rekomenduje się z kolei wykorzystanie niewielkich rzeźb. Zamawiający wybierają pomiędzy rzeźbami minimalistycznymi albo wręcz przeciwnie – postawić na bogate zdobienia. Dobór właściwej figury powinien uwarunkowany stylem ogrodu i tym, jaki efekt pragniemy ostatecznie osiągnąć. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury takie są znakomitą formą dopełnienia przestrzeni.
Przed gmachem urzędu i galerią sztuki – gdzie można postawić rzeźby do ogrodu?
Rzeźba ogrodowa to wyraz artystycznej ekspresji i jest kupowana przez klientów wszelkiego rodzaju. Nadzwyczajnie dobrze prezentuje się na skwerach, miejskich ogrodach, laskach, może też być dekoracją posesji przy hotelu, urzędzie, placówce naukowej, muzeum bądź innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźb poszukują też klienci indywidualni, którzy zamierzają wytworzyć we własnym ogrodzie niezwykły klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która uwydatni współczesny charakter ogrodu lub zdecydować się na figurę stylizowaną na zabytkową. Popularne są też okazałe rzeźby orientalne, które będą stanowić fenomenalne dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu japońskim.