Najlepsze ubranka do chrztu

Uroczyste ubranka do chrztu wyrażają oczyszczenie naszej pociechy z grzechu pierworodnego i przystąpienie do społeczności wiernych. Przypomnijmy od kiedy funkcjonuje ten zwyczaj i w jakich miejscach można kupić przepiękne szatki na taką okazję.

Jak powinno wyglądać ubranko do chrztu?

Pierwszym obrzędem, który włącza dziecko do religijnej społeczności jest chrzest. W polskiej tradycji utarło się, że to rodzic chrzestny przygotowuje ubranka do chrztu. Tradycyjna szatka jest koloru białego, posiada ręcznie wyszywane również imię pociechy oraz ewentualnie dzień chrztu. Biel oznacza czystość, skromność i oddanie się pod opiekę Chrystusowi. Dawniej ubranko do chrztu miało wygląd długiej szatki, lecz dzisiejsze tendencje są wyjątkowo niejednorodne. Wśród zazwyczaj kupowanych strojów przeważają małe marynarki, tiulowe sukienki, piękne włóczkowe buty. Chrzestni często decydują się na małe krawaty, wyszukane kapelusiki, samodzielnie wykonywane narzutki.

Gdzie możesz kupić ubranko do chrztu?

W sklepach w internecie znajdziemy ogromny wybór szatek. Tam ubranka do chrztu są nawet 20% bardziej atrakcyjne cenowo niż w tradycyjnych butikach. Można tutaj znaleźć całe komplety, posiadające różne elementy (takie jak śpioszki, buciki, spodenki). Kiedy weźmiemy pod uwagę kolory, to modne są écru, bladoróżowy, liliowy, aczkolwiek rodzice stawiają też na bardziej charakterystyczne detale (np. fioletowe krawaciki u chłopców). Zwróćmy jednak uwagę na to, żeby ubranko do chrztu było w miarę stonowane.