Męskie koszulki polo – gdzie kupować

Mężczyźni w naszym kraju przykładają dużą wagę do jakości ubrań. Lubią eksperymentować szczególnie z komfortowymi koszulkami polo. Sprawdźmy jakie jest pochodzenie tego elementu garderoby.

Męskie koszulki polo – ciekawy rodowód

Męska koszulka polo to typowo sportowy element garderoby, który obecnie noszony jest na różne okazje. Stworzona z miękkiej tkaniny, ma krótkie rękawy, kieszonka oraz 4 guziki. Męskie koszulki polo mają niezwykle interesującą genezę. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zostały wymyślone przez mistrza świata w tenisie w latach 20. XX wieku. Wówczas do celów sportowych używano usztywnianych koszul z płótna. Najbardziej istotnym założeniem męskiej koszulki polo miała być lepsza praktyczność. Okazała się niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, a golfiści okrzyknęli koszulkę polo oficjalnym strojem na kortach.

Męskie koszulki polo – gdzie kupimy najlepsze produkty

Obecnie męska koszulka polo wyszła poza turnieje i sport – znalazła się w szafie stylowego pana. Taki ubiór jest świetny na spotkanie w gronie znajomych – pasuje do większości casualowych zestawów. Można go założyć nawet do pracy, a wyjątkowo komfortowy materiał spowoduje, że nic nie będzie krępować naszych ruchów. O jego ogromnej popularności przesądza przede wszystkim atrakcyjna cena, dopasowanie do każdego typu sylwetki i wygodny materiał. Jeśli interesują nas zróżnicowane kolory i rodzaje koszulek – warto zajrzeć do sklepów online. Oferowane tam modele na pewno nam się spodobają. Mamy też możliwość natrafić na fajne wyprzedaże.