Meble drewniane z zakładów stolarskich – polecają je projektanci wnętrz

Potrzebujesz wyrobów z litego drewna? Zobacz tu.

Żyjemy w latach kiedy także w niewielkich miejscowościach bez trudu można pokazać rozmieszczenie rozpoznawalnych sklepów meblowych. Ich oferta jest często tak znaczna, iż wchodząc do takiego salonu można w kilka godzin zaplanować dowolny pokój. Jednakże meble z popularnych sieci wytwarzane jest przeważnie z łatwych w obróbce i lekkich płyt pilśniowych. Sporadycznie są one tak mocne oraz piękne jak meble z drewna litego, zaprojektowane przez zawodowców pracujących w zakładach stolarskich i wytworzone z troską o najmniejszy szczegół.

Meble drewniane – wyposażenie na lata

Nabycie mebli wyrabianych fabrycznie trudno określić inwestycją na lata. Meble z sieciówek już po kilku latach będą pokazywać dostrzegalne znamiona eksploatacji: zawiasy zaczną skrzypieć, okleina odwzorowująca drewno odpryśnie na rogach, a tył z chudej sklejki z czasem się złamią bądź odkształcą. To nie są meble naszych babć i dziadków, które przekazywane były na kolejne pokolenia we wręcz nienaruszonym stanie. Meble z litego drewna w dzisiejszych czasach nie są rzadkością w sprzedaży, jednak nie wyróżniają się takim wzięciem, gdyż szybciej, taniej i łatwiej jest Polakom zrobić zakupy w marketach meblowych. Oczywiście, klient bierze pod uwagę, iż meble dębowe przeważnie kosztują stosunkowo więcej i, gdy wytwarzane są na zlecenie, czasem trzeba na nie poczekać nawet parę tygodni. Jednak w zamian za to zamawiający dostaje produkt, który będzie służył dekady, pod warunkiem, że będzie o niego właściwie dbać. A utrzymanie w dobrej kondycji wyrobów z litego drewna wbrew pozorom nie jest pracochłonne.

Inne zalety mebli drewnianych

Nie licząc wysokiej trwałości wyroby z drewna litego posiadają też wiele innych zalet, które powodują, iż nieustannie są rekomendowane i promowane przez słynnych architektów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o nieskomplikowanym wyglądzie nadają pomieszczeniom klasę. Meble drewniane wnoszą przytulność kojarzoną z gniazdem rodzinnym, a także uwydatniają przywiązanie ich posiadacza do natury. Lite drewno znakomicie komponuje się z przeróżnymi trendami aranżacyjnymi, toteż stół lub komoda zamówiona do pokoju w stylu vintage można będzie bez przeszkód wpleść za kilka lat w inny, przykładowo loftowy wystrój. Co ważne, nawet jeśli właściciel zapomni o okresowej konserwacji mebli, wyroby z litego drewna w większości przypadków da się dość łatwo odnowić.

Nasza lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]