Maskotki

Nie od dziś wiadomo, że doskonałym kompanem dla dziecka jest maskotka. Wielki misio albo inna, nawet zwyczajna maskotka będzie dla Twojej pociechy nieporównanie bardziej efektowna niż najbardziej kosztowna barbie albo samochodzik.

Maskotka to najlepszy przyjaciel Twojej pociechy – czy wiesz czemu?

Obecnie dzieci obsypywane są przez rodziców masą prezentów. Zazwyczaj cieszą się z nich wszystkich, ale zdarza się, że największą euforię budzą w nich nie okazałe rzeczy, takie jak barbie albo autka, ale przeciętnej jakości pluszowe przytulanki. Co jest tego przyczyną?. Misie wykonane z miękkiego materiału są perfekcyjnymi przedmiotami, które, w czasie nieobecności mamy potrafią być substytutem jej dotyku.

Korzyści dawania dzieciom maskotek

Maskotki są nie tylko najlepszymi przyjaciółmi maluszków – stanowią też doskonałe narzędzie wychowawcze dla dorosłych. Poza tym, że pluszaki to wierni towarzysze naszych szkrabów, służą im także pomocą w zasypianiu. Nierzadko maskotki stanowią zastępstwo żywych zwierzaków. Zajmując się sztucznymi psiakami, kotkami czy królikami, nasze pociechy mają możliwość nauczyć się bycia odpowiedzialnym za żywe stworzenia.

Jaka maskotka będzie najlepsza dla Twojego dziecka?

Każdy, kto kiedykolwiek próbował znaleźć dobrą przytulankę dla dziecka, wie, jak wymagające to wyzwanie. Najskuteczniejszym z niego wyjściem jest zostawienie wyboru malcowi. Dzieci najlepiej wiedzą, jakiej przytulanki im potrzeba. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto uważnie przejrzeć oferty sklepów z pluszakami i wybrać taką przytulankę, która ma najwięcej zalet. Dla najmniejszych dzieci najlepsze będą pluszaki o zróżnicowanej fakturze. Troszkę starsze dzieci będą zadowolone z posiadania maskotek, które naśladują różnorodne dźwięki. Niektóre z nich, jak np. bicie serca czy szum fal służą uspokojeniu i ułatwiają zasypianie.