Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Poszukujesz listwy podłogowej? Koniecznie odwiedź ten adres

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednak ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie kabli oraz ochraniają dolną część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i doskonale koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]