Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Jeśli chcesz zamówić lampę solną, powinieneś odwiedzić tę stronę

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po Europie, a czasami nabywamy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – z reguły to zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować przedmioty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większych przeszkód można je dopasować do wystroju pomieszczenia, bowiem występują w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył soli o bliźniaczym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się produkowaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. sześcianu czy też walca.

Skąd bierze się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania anionów, równoważących te generowane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu m.in. ludziom cierpiącym na na astmę czy alergię. Blask, jaki dają te lampy, jest delikatny i uspokajający, dlatego rekomenduje się nabycie ich ludziom, którym dokucza brak snu lub stres, gdyż przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w dekoracji mieszkań, jak również gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]