Kosmetyki naturalne – charakterystyka

Znajdź kremy naturalne

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów ekologicznych i naturalnych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale również aby zawierały nieszkodliwe dla organizmu składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Produkty, które powstały z czystych ekologicznie roślin, cieszą się coraz większą popularnością. rezygnujemy składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne nie powodują uczulenia, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Pakowane są zazwyczaj w opakowania przyjazne środowisku, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

podczas wytwarzania kosmetyków organicznych stosuje się naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy czy macadamia, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie naturalne kosmetyki można kupić w Polsce?

Najszerszą ofertą szczycą się świetnie zaopatrzone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – kremy naturalne, balsamy nawilżające, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, odżywki oraz inne kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]