Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Na skyshutters.pl/realizacje/ znajdziesz realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Szatersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Ale ten moduł osłony okiennic można zastosować też w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym doskonale wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż znakomicie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie ludzie przebywają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. Dlatego też trzeba zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale także przytulne. Opcja ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła docierającego do salonu, co umożliwia m.in. całkowite jego przyciemnienie, kiedy pragniemy włączyć film, bądź jego częściowe ściemnienie, jeśli pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – wspaniałe rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Możliwość regulacji przenikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże również z innego powodu – dzięki nim można efektywnie regulować temperaturę pokoju, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo shuttersy lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich mycie jest niezmiernie proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się także w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]