kapsułki kawy do ekspresu, kapsułki z kawą

Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go najczęściej w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kafeterii, jest to z reguły ok 15%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Dzisiaj do większości popularnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można kupić pasujące kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]