Sól himalajska zastosowanie

Jakie właściwości i możliwości zastosowania ma sól himalajska?

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, iż ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się pięknym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To oczywiście unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i kolor.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co sprawia, że jest o wiele bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy uważają, że sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Co więcej sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Sól himalajska – rola

Okazuje się, że sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę i dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką czy też świeczką tealight stanowią śliczny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]