Powłoka lakierów w autach jest nadzwyczaj podatna na uszkodzenia. Czasem przecież starczy małe otarcie, by powstały na niej rysy. Naprawdę dokuczliwe może to stać się przy myciu powłoki ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jedne wprawdzie pozwalają się bez trudu doczyścić, jednak inne potrafią być źródłem dużych problemów. Intensywne mycie zazwyczaj skutkuje zarysowaniem lakieru oraz mniejszymi lub większymi wydatkami jego naprawy. Dlatego do wymycia tłuszczów, zabitych owadów lub polimerów warto skorzystać z odpowiednich środków. Zwłaszcza, iż nie są one drogie, a ich kupno niewątpliwie nie jest skomplikowane. Jakie preparaty będą więc w takiej sytuacji przydatne?
Jak działa glinka do lakieru?
Najskuteczniejszym i, co najważniejsze, najbezpieczniejszym preparatem do czyszczenia powłok lakierowanych jest na pewno glinka do lakieru. Co ważne, ów nowoczesny preparat pozwala na dogłębne i dokładne wypolerowanie powłok lakierowanych, a jednocześnie nie powoduje ich zarysowania. Do produkcji glinki do lakieru wykorzystuje się związki tytanu, przez co bez problemów usuwa ona również zabrudzenia z tłuszczów, odłamki bitumiczne czy żywice. Warto też wspomnieć, że glinka do lakieru doskonale sprawdza się jako preparat do czyszczenia pozostałych powierzchni – między innymi szkła w kabinach łazienkowych.
Jak korzystać z glinki do lakieru?
Stosowanie glinki do lakieru jest bardzo proste i na pewno nie przysporzy trudności. Należy tylko wyszarpać niewielką ilość glinki oraz uformować z niego kuleczkę, by potem zamoczyć ją w letniej wodzie. Gdy glinka do lakieru będzie już miękka, musimy polerować nią przemytą detergentem nawierzchnię. Glinka po pewnym czasie zanieczyszczy się – wtedy należy wgnieść ten fragment do wnętrza i ponownie ugnieść kulę. Pamiętajmy również, iż po pracy należy dokładnie umyć ręce.