Grill węglowy – krótki poradnik dla kupujących

Najchętniej wybieranym przez Polaków rodzajem grillów są grille węglowe. Chociaż nie wolno stosować ich w pomieszczeniach, na biwaku lub w ogrodach sprawdzają się naprawdę dobrze, a ich nieskomplikowana budowa powoduje, iż mogą być używane przez każdego. Użytkowanie grillów węglowych będzie dziecinnie łatwe – zazwyczaj wystarczy je jedynie dokładnie wyczyścić. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie grille węglowe będą działały tak samo dobrze. Wybierając modele z najniższej półki, powinniśmy przygotować się na to, że korzystanie z nich przysporzy wiele problemów. Jak do tego nie dopuścić?

Jak kupić grill węglowy?

Jak już napisaliśmy, grill węglowy z supermarketu nie jest najlepszym wyborem – szybko się zużywa, zaś jego eksploatacja jest przyczyną wielu problemów. Z tego względu najlepiej zrobimy sięgając po oryginalne grille – na przykład te oferowane przez firmę Weber. Ich znalezienie w Polsce nie jest problematyczne, bo dostępne są w oficjalnych sklepach, działających w każdym większym mieście. Warto wybrać się do jednego z nich oraz z asystą specjalisty kupić grill, który spełni nasze potrzeby.

Co poza grillem węglowym?

Urządzając grilla nie możemy zapominać o najważniejszych sprzętach. Bezwzględnie wyposażmy się w komplet sztućców i szczypce do chwytania jedzenia. Jeśli na imprezę przyjdzie sporo gości, warto pomyśleć nad kupnem dodatkowego rusztu – przez to będziemy w stanie w szybciej upiec więcej potraw.