Ekspres Jura – którą linię wybrać?

Dobranie właściwej kawy nie zapewnia przygotowania najlepszego naparu. By zachwycić gości świetnym smakiem kawy musimy również zadbać o odpowiednią metodę zaparzania i sprzęt, który pozwoli na otrzymanie odpowiedniej temperatury wody i ciśnienia. Pamiętają o tym projektanci marki Jura, którzy od prawie dziewięćdziesięciu lat proponują nam doskonałe urządzenia, które mogą być eksploatowane tak przez profesjonalnych baristów, jak i po prostu miłośników smacznej kawy. Dlaczego jednak warto postawić na ekspresy tej firmy? Jakie mocne strony ma ekspres Jura? Jak znaleźć urządzenie właściwe dla konkretnych oczekiwań i ustrzec się trudności w użytkowaniu?

Ekspres Jura dla baristów

Jura ceniona jest szczególnie ze względu na produkowane przez siebie ekspresy dla profesjonalnych baristów. Ci chętnie wybierają produkty firmy, bo okazują się niezawodne, zaś ich budowa umożliwia otrzymanie różnych rodzajów napojów – także tych wymagających napowietrzenia mleka. Firma opracowała dla zawodowych klientów wiele modeli ekspresów, które należą do paru linii – na przykład Classic, XS, W, XJ lub GIGA PROFESSIONAL, zaś każda z nich charakteryzuje się innym zużyciem mocy oraz opcjami zaparzenia napojów.

Ekspres Jura – pyszna kawa w twojej kuchni

Chociaż sporo ekspresów firmy kierowanych jest do profesjonalnych baristów, ekspres Jura bez przeszkód będzie również wykorzystywany w mieszkaniu. Tym bardziej, że w jej katalogu znajdziemy sporo ekspresów, które przeznaczone są akurat do eksploatowania w domu. Szczególnie dobrze zdadzą egzamin ekspresy z linii E, A lub ENA, gdyż charakteryzują się prostą obsługą oraz wieloma funkcjami umożliwiającymi przygotowanie doskonałej kawy. Dobrze również wspomnieć, że firma produkuje także sprzęty, które ułatwią przygotowanie bardziej nietypowych typów tego naparu oraz konserwację ekspresów.