Duży wybór misiów przytulanek

Od samego początku misie przytulanki zaskarbiły sobie sympatię kupujących, która z czasem nie topnieje. Te miłe i przyjemne misie pluszowe mają w sobie taki urok, że rozchmurzą każdego. Misie przytulanki to zabawki ponadczasowe. Zabawka idealnie nada się nie tyko dla maluchów. Starsi bardzo chętnie obdarzają się pluszowymi misiami przy okazji walentynek, czy też różnych uroczystości. Pluszowe misie do tego stopnia są przez nas kochane, że w setną rocznicę swojego powstania, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada.

Jakie państwo jest ojczyzną pluszowych misiów?

Za odkrywcę misiów przytulanek uznawana jest Niemka Margarete Steiff. Na samym początku, kobieta wytwarzała pluszowe zwierzątka dla własnych potrzeb. Siostrzeniec kobiety. Misie pluszowe szybko podbiły serca kupujących. Kolejne firmy poszły w ślady Steiff’ów. Ciekawostką jest, że rodzinna firma Steiff’ów funkcjonuje do dzisiejszego dnia, nieustannie produkując misie przytulanki.

Skąd się wzięła nazwa pluszowy miś?

O ile etymologia słowa miś nie jest do końca jasna – pochodzi prawdopodobnie z języka łowieckiego, jako skrót od staropolskiego niedźwiedzia, to istnieje interesująca historia opisująca pochodzenie angielskiego odpowiednika misia przytulanki – Teddy Bear. Nazwa swoją postać zawdzięcza prezydentowi Stanów Zjednoczonych Theodore’owi Roosevelt’owi. W 1902 roku, w popularnej gazecie Evening Star ukazał się komiks z jego udziałem. Historia opowiadała o prezydencie, który spotkał przestraszonego niedźwiedzia. Morris Michton po przeczytaniu historii, zdecydował się wykorzystać handlowo zdrobniałe imię prezydenta. Otrzymawszy pozwolenie, w 1906 roku jego firma wypuściła pierwsze misie przytulanki pod nazwą Teddy Bear.