Czy na pewno wiesz, jak wybierać pluszaki?

Słodkie szczeniaczki, niedźwiadki lub stworzenia rodem z bajkowych krain. Kto z nas ich nie kocha? Najbardziej uwielbiają je najmłodsi, zaś według psychologów, pluszaki okazują się w ich przypadku czymś więcej niż normalną zabawką. Ich miękkość ułatwia zasypianie oraz zmniejsza straszne objawy nieobecności mamy. Pluszaki to też doskonałe wyjście, które spowoduje, że maluch poczuje się potrzebny – musi bowiem zajmować się swoim mięciutkim przyjacielem. Warto oczywiście wiedzieć, iż nie wszystkie pluszaki powinniśmy dać dziecku – ważny jest ich wygląd, ale także materiały, z których są zrobione. Jak zatem znaleźć odpowiedniego pluszaka?

Z których surowców muszą być wykonane pluszaki?

Niegdyś właściwie wszystkie pluszaki można było bez obaw podarować dziecku. Obecnie jednak na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które nie nadają się dla najmniejszych dzieci – są wszak wyprodukowane często z surowców, potrafiących wywoływać reakcje uczuleniowe. Należy zatem sprawdzić, z jakiego materiału je zrobiono – świetnie sprawdzą się na przykład len, wełna lub molton, a także z syntetyczne surowce, posiadające właściwe atesty i zgodne z normami UE.

Niebanalne pluszaki

Skąd mieć pewność, że pluszak jest zrobiony z bezpiecznych materiałów? Powinniśmy kupować jedynie przytulanki produkowane przez uznane firmy – z pewnością posiadają potrzebne certyfikaty. Jeszcze lepszym pomysłem będą pluszaki z tradycyjnych warsztatów – szczególnie dla rodziców, którzy chcieliby podarować swojemu dziecku niebanalny upominek inny od przemysłowo wytwarzanych zabawek.