Czy miś przytulak to dobry prezent dla małego dziecka?

Misie to kultowe zabawki, które są ulubionymi towarzyszami dzieci od wielu pokoleń. Zastanawiasz się, jakiego rodzaju prezent sprawić malutkiemu dziecku? Wybierz zabawki bezpieczne i przyjazne. Przyjemny w dotyku miś przytulak jest oczywistym wyborem, ale warto zwrócić uwagę, czy został zaprojektowany w odpowiedni sposób.

Misie dla niemowląt – uniwersalne zabawki dla maluszków

Decydując się na zakup pluszaka dla niemowlaka trzeba mieć pewność, że ten uroczy podarek przetrwa nawet najmocniejsze tarmoszenie – nasze pociechy często nie chcą rozstawać się ze swoimi ulubionymi misiami i wszędzie je ze sobą noszą. Wysokiej jakości miś zaprojektowany dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia będzie posiadał certyfikat CE, które zapewnia najwyższą jakość – to najważniejsze kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu zabawki. Warto też zweryfikować czy tworzywa, z których wykonano pokrycie małego towarzysza zabaw nie będą wywoływać podrażnień delikatnej skóry maluszka. Innym istotnym czynnikiem jest sposób wykończenia – drobiazgowe uszycie pluszaka zapewnia o unikatowości każdej przytulanki.

Miś przytulak – sprawdź, czy zabawkę można uprać

Jeśli pragniemy, aby miś stał się najlepszym przyjacielem maluszka, należy sprawdzić to, czy można go wyczyścić na mokro w razie zabrudzenia. Trzeba też zorientować się, czy po praniu wypełnienie niedźwiadka szybko się wysuszy. Najlepsi projektanci pluszaków używają najwyższej jakości przyjemnych w dotyku tworzyw, które mają przetrwać zarówno mocne ściskanie, jak i regularne czyszczenie. Innym kluczowym detalem perfekcyjne wykonanej przytulanki są specjalne kulki umieszczone wewnątrz, które sprawiają, że miś nie przewraca się i dzięki temu rzadziej będzie wypadać z objęć śpiącego maluszka.