Części do Citroena – gdzie je kupić?

Dalsze informacje o częściach Citroen Kraków

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci lubiana przez rodzimych kierowców. Jej pojazdy w Polsce są cenione ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za pokaźną ilość warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C4, C5, C6, C-Elysse, Jumper, C-Crosser, Xsara, Saxo, Nemo i Xantia. Oczywiście, tak jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, więc posiadacze samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, iż z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen, które często kupujemy

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku warto na pewno wspomnieć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji i olej silnikowy. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, wymagają także moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak niedrogo i łatwo kupić części do Citroena?

Najlepszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co negatywnie oddziałuje na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszelkie wymagane elementy można zamówić online.

Nasza lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]