Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Mop do podłogi znajdziesz na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym zadaniem – wystarczy mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o znaczną powierzchnię bądź trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. W takich przypadkach warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Czym wyróżniają się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwie cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o dużym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Warto również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie.

Odpowiedniej długości trzonek i wiadro – ważne akcesoria do mopów do podłogi

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Niemal równie istotne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu pracownika. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane znacznie upraszcza i przyspiesza czyszczenie posadzek. W trakcie sprzątanie rozległych powierzchni polecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]