Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Tu znajdziesz więcej szczegółów o kontenery producent

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Dlaczego warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne oraz niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą również kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i magazynowania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]