Antena naziemna – niezbędna do odbioru telewizji

Zamów antenę naziemną

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak telewizor nie był niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zainwestować także w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne obecnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, charakteryzują się również wysoką odpornością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duża oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zakupić. Należy wiedzieć, że pod uwagę należy brać mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]