Zdiagnozowano u Ciebie starczowzroczność? Zgłoś się na zabieg

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o korekcji starczowzroczności, uzyskasz na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co w gruncie rzeczy przeszkadza w czytaniu książek, korzystaniu z komputera czy telefonu komórkowego, pisaniu, a także podejmowaniu wielu innych czynności. Starczowzroczność jest rezultatem zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej pełnej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednak powoduje to komplikacje. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne na ogół nie są tanie, natomiast modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się wobec tego pozbycie się starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Korekcja starczowzroczności – wykonuj bez ograniczeń łatwe aktywności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala uniknąć szeregu komplikacji przy wykonywaniu codziennych, najprostszych aktywności. Jednostki dotknięte tym schorzeniem (należy podkreślić, że często pierwsze oznaki presbiopii przejawiają się niedługo po czterdziestym roku życia) mają problemy z pisaniem czy korzystaniem z komputera, jak również jazdą komunikacją publiczną (kłopoty ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) czy robieniem zakupów (właściwie uniemożliwia odczytanie ceny produktu). Na dodatek, w przeciwieństwie do miopii, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niewygodne. Trzeba także pamiętać, że wada ta się stale zwiększa, a każde następujące dwa lata przynoszą z reguły pogorszenie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – usunięcie wady podczas jednego zabiegu

Poza korektą przy pomocy okularów, dostępne jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki takie jak PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, aby w trakcie jednego zabiegu zupełnie pozbyć się wady w obu oczach.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]