Zalety implantów zębowych

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby używać protez. Nie było to oczywiście najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale również posiadają sporo innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Dziś implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm oraz nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące zmniejszenie czasu leczenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, a od razu po operacji – unikać palenia tytoniu, napojów wyskokowych i gorących dań. Ważne jest również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają opuchliznę i ból.

Implantologia – któremu lekarzowi powierzyć?

Implantologia wywiera duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak ważne jest to, żeby znaleźć właściwego lekarza. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od poprzednich klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwy gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na istotne informacje.