Zalety dermokosmetyków

Czym są dermokosmetyki?

Słowo dermokosmetyki powstało ze złączenia słów derma (czyli skóra w języku łacińskim) i kosmetyki. Ich działanie ma być zbliżone do tego, jakie mają środki lecznicze, dzięki substancjom aktywnym biologicznie Często do dermokosmetyków zaliczamy kremy, maści i balsamy.

W dermokosmetyki zaopatrz się w specjalistycznym sklepie

Dermokosmetyki są to środki wykorzystywane nie tylko do pielęgnacji zdrowej skóry, ale również jako specyfiki pomagające w zwalczaniu dolegliwości skórnych. Posiadają składniki wpływające łagodząco lub leczniczo. Nie są w stanie wywołać negatywnych reakcji, ponieważ nie zawierają sztucznych barwników i aromatów, przy których nie trudno o podrażnienie skóry. Są tworzone jako środki do zwalczania konkretnych zmian skórnych. Mają działanie przeciwzapalne i łagodzące. Pozwalają także utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry na idealnym poziomie. Do dermokosmetyków zaliczyć można między innymi środki przeciwłupieżowe, dobre dla włosów i skóry głowy.
Dzięki bogatej ofercie i bardzo efektywnemu działaniu, dermokosmetyki cieszą się nieprawdopodobną popularnością w sprzedających je sklepach.