Zabiegi na włosy w gabinecie trychologicznym

Kiedy zaobserwujemy początkowe oznaki przerzedzania się włosów, przeważnie udajemy się do gabinetu trychologicznego. Osłabienie włosów to schorzenie, które tak naprawdę dotyczy nie tylko starszych panów, ale również niejednokrotnie pań.

Jak odbywa się badanie schorzeń włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog jest w stanie, dysponując działaniem wyspecjalizowanych urządzeń, zaopatrzonych w powiększające soczewki, sprawdzić formę skóry głowy, cebulek, strukturę włosów. Aby dobrze wyselekcjonować technikę kuracji, trycholog musi najpierw drobiazgowo zbadać, co jest impulsem do wypadania owłosienia na głowie. Niestety ciężko zahamować czynniki genetyczne, które są najbardziej spotykanym bodźcem wywołującym osłabienie włosów. Inne kluczowe przyczyny to przemęczenie organizmu, niepoprawna dbałość o stan fryzury, zmęczenie włosów niszczącymi zabiegami prostującymi. Szkodzi nam także aplikowanie maseczek z silnie drażniącymi silikonami.

Jakie terapie wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się rozwiązaniem na nasze problemy z włosami. Pracujący tam specjaliści mogą podpowiedzieć osobom łysiejącym liczne sposoby na poprawienie stanu owłosienia. Są to zabiegi jak najbardziej nieagresywne, które przynoszą doskonałe efekty. Najbardziej popularna – i ponadto bardzo skuteczna – jest mezoterapia igłowa. Metoda ta zapewnia widoczne efekty, nie tylko gdy zmagamy się z dziedzicznym wypadaniem włosów, ale też tym wynikającym z przemęczenia. Bazuje na wprowadzeniu w skórę głowy odżywczych związków oraz witamin, które pobudzają cebulki do wzmożonej produkcji kolejnych włosów. Należy przyjąć serię takich kuracji, ponieważ tylko i wyłącznie stałe wstrzykiwanie skórze pomocnych składników przynosi stałe rezultaty. Włosy dostrzegalnie się regenerują, są gęste i olśniewające już po 4-5 zabiegach. Trycholog więc szybko pokaże jak uzyskać spektakularną fryzurę – gdy chcemy cieszyć się zdrową czupryną.