Wygodne i pożywne produkty żywieniowe

Niedożywienie w różnych przypadkach może stać się dużym kłopotem. Wbrew pozorom nie musi występować z anoreksją. Znacznie częściej jest bowiem rezultatem nowotworu, chorób systemu trawiennego oraz niedawnych zabiegów. Zbagatelizowane potrafi niestety okazać się bardzo niebezpieczne, niekiedy aż prowadząc do zgonu chorego. Z tego powodu tak ważne jest bezzwłoczne wprowadzenie kuracji oraz korekty w jadłospisie. Musimy zapewnić choremu niezbędne składniki w lekkostrawnej formie, a w tym pomocne będą specjalistyczne produkty żywieniowe.

Produkty żywieniowe – dlaczego się opłaca?

Dieta dla chorego z niedożywieniem może co prawda składać się z dostępnych w sklepie składników, jednak na podobne rozwiązanie są w stanie postawić tylko osoby w odpowiednią wiedzą z dietetyki. Poza tym, pochłania to dużo czasu. Z tego powodu właściwie zrobimy stosując gotowe produkty żywieniowe. Zapewniają choremu niezbędne substancje, a ich przygotowanie okaże się banalnie łatwe – należy tylko zmieszać granulat z wodą.

Wybierz najlepsze produkty żywieniowe

Produkty żywieniowe dla chorych z niedożywieniem pod względem smaku niewiele różnią się od normalnych potraw. Mają zwykle postać granulatu, który po rozrobieniu z wodą zmienia się w koktajl tudzież gęstą zupę. Są to między innymi popularne zupy – jak przykładowo koperkowa – lub napój o malinowym lub czekoladowym smaku. Pojedyncza porcja opisywanego produktu dostarcza aż 400 kcal oraz więcej niż 20 gram białka.

Recomed