Wizyta u dentysty nie boli

Pomimo świadomości tego, iż o zęby należy naprawdę dbać, Polacy wciąż niechętnie wybierają się do dentysty. Powodem najczęściej bywa zwykły lęk, a ten zresztą dziś jest całkowicie nieuzasadniony. Dentysta obecnie stosuje bowiem nowoczesne narzędzia, zaś chorzy nie muszą stresować się bólem. Innowacyjne technologie umożliwiają wykonanie najróżniejszych złożonych zabiegów. Z czym jednak szczególnie często udajemy się do gabinetu? Jakie usługi cieszą się szczególnym zainteresowaniem chorych?

Najpopularniejsze zabiegi u dentysty

Nieczęsto dziś udajemy się do dentysty z zębami, których nie sposób już zrekonstruować. Takie sytuacje niestety wciąż występują, a jedynym wyjściem okazuje się wówczas wyrwanie zęba oraz zastosowanie protezy. Szczęśliwie jednak większość zębów dentysta może odbudować – z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi jest to możliwe także w przypadków sporych ubytków. Jakiego rodzaju technologie to umożliwiają?

Bez bólu u dentysty

Zredukowanie dyskomfortu w czasie wizyt u dentysty wynika w szczególności z wykorzystania innych metod oczyszczania zębów. Zamiast zwykłych wierteł dentysta stosuje dziś na przykład odpowiednie leki i gaz. Skaler i światło to następne technologie, których używa dentysta. Zaś kliny są wykorzystywane w szczególności do rekonstrukcji koronek. Ułatwiają one dotarcie światła polimeryzującego do ciężko dostępnych miejsc i oddzielenie zębów.