W Krakowie przy współudziale firmy Vitberg otwarto Pracownię Wibroterapii

Dowiedz się więcej o marce Vitberg - uzupełnij swoją wiedzę!

W 2018 r. na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt powstał przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne i badania z produktami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z zamiarem przeprowadzania badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm człowieka. Będą się w niej także odbywać zajęcia dla studentów AWF-u z zakresu fizykoterapii, kosmetologii i odnowy psychosomatycznej. Urządzenia RAM Vitberg+, w które zaopatrzona została Pracownia Wibroterapii, będą służyć także do powysiłkowej regeneracji sportowców. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że urządzenia Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

W jakich badaniach wezmą udział urządzenia firmy Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty badań mogą przysłużyć się do modernizacji terapii pacjentów czy usprawnienia treningów sportowców wyczynowych. Z pewnością w Pracowni Wibroterapii przeprowadzane będą prace badawcze z zakresu biochemii i fizjologii. Analizie poddane będzie oddziaływanie terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty badań będą konfrontowane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z całego świata.

Nasza lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]