To nie wstyd używać szamponu przeciw łysieniu

Wypadanie włosów dotyka wielu panów. Może rozpocząć się już w młodym wieku, ale zazwyczaj rozpoczyna się w okolicach trzydziestego roku życia. Najczęściej winne są androgeny, które metabolizując się do DHT niszczą korzenie włosów. Panowie, którzy nie chcą być biernymi, na szczęście nie są zostawieni bez pomocy. Pomocne okażą się na przykład szampony przeciw łysieniu, które znajdziemy w wielu drogeriach. Czy opłaca się je wybrać?

Szampon przeciw łysieniu – z czego zrobiony?

Szampony przeciw łysieniu dostarczają substancje, które uszkadzają metabolizm męskich hormonów i tym samym zapobiegają uszkodzeniu włosów. Taki wpływ wywierają na przykład dutasteryd oraz finasteryd. Należy jednak pamiętać, iż oba związki rzutują na gospodarkę hormonalną – są też stosowane do kuracji pierwszych symptomów powiększenia gruczołu krokowego. Z tej przyczyny nie mogą stosować ich kobiety, bo potrafią doprowadzić do zaburzeń hormonalnych.

Leczenie szamponem przeciw łysieniu

Należy wiedzieć, iż leczenie, w którym stosowany będzie szampon przeciw łysieniu powinna trwać przynajmniej 12 miesięcy. W innym razie nie przyniesie oczekiwanych efektów, a łysienie będzie wciąż postępować. Wspomniane związki nie odbudują również zniszczonych cebulek – potrafią jedynie zapobiec niszczeniu następnych. Kurację wykorzystującą szampon przeciw łysieniu warto zatem rozpocząć, gdy łysienie dopiero się zaczyna, a ubytki nie są dotąd znaczące.