Suplementy do włosów – co pomaga na zniszczone włosy

Zniszczone włosy to problem wielu kobiet. Same kosmetyki nierzadko go niestety nie zażegnują, gdyż ich źródło tkwi nie w niedostatecznej dbałości, a złym jadłospisie. W podobnych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością uzupełnienie jej o potrzebne składniki pokarmowe. Kupienie suplementów do włosów nie będzie jednak problematyczne – czekają na nas w drogeriach, a także możemy kupić je w internecie. Z czego są produkowane? Które substancje mają naprawdę dobry wpływ na kobiece włosy?

Suplementy do włosów z ziół

Najpopularniejszym ziołem stosowanym przez panie dbające o swoje fryzury jest na pewno skrzyp. Możemy przyjmować go w postaci kapsułek z wyciągiem lub wypijać herbatkę. Kiedy zaś wybierzemy drugie rozwiązanie, powinniśmy pamiętać, iż skrzyp trzeba wygotowywać. Popularne są też suplementy do włosów z pokrzywy, bo poprawia ich elastyczność i odżywia. Poza tym pozytywny wpływ na włosy wywierają również chmiel, lipa oraz rumianek, a z pozostałych roślin – młode pędy pszenicy.

Suplementy do włosów – oleje

Wyjściem z kłopotów z fryzurą mogą być także oleje. Są przyjmowane zazwyczaj doustnie – w formie cieczy lub kapsułkach. Najskuteczniejsze są suplementy na włosy z ogórecznika oraz tran. Warto również wcierać we włosy olej słonecznikowy, którzy zwiększa ich sprężystość oraz puszystość. W przypadku włosów łamliwych powinniśmy też stosować odpowiednie kompozycje składników, takich jak cynk oraz magnez – nie zapominajmy przy tym, aby nie stosować ich zbyt długo.