Suplementacja pokarmowa

Nieprawidłowo dobrane składniki diety to spory problem. Skutki dietetycznych zaniedbań mogą być naprawdę niebezpieczne – po jakimś czasie na pewno będą zauważalne na naszym samopoczuciu. Oprócz spożywania za dużej ilości cukrów, często również nie jemy wystarczającej liczby niezbędnych substancji odżywczych. Co zrobić, gdy zaobserwujemy skutki takich zaniedbań? Najskuteczniejszym rozwiązaniem okaże się z pewnością dieta odżywcza. Czym się ona wyróżnia? Jak ją zaplanować?

Skuteczność diety odżywczej

Składnikiem, którego nie powinno zabraknąć w diecie odżywczej jest niewątpliwie błonnik. Pozytywnie wpływa on na funkcjonowanie układu trawiennego i ogranicza ryzyko sięgania po przekąski – powoduje wszak poczucie najedzenia. Powinniśmy zadbać także o to, by w naszym jadłospisie był również magnez, który zmniejsza ciśnienie i łagodzi symptomy zdenerwowania. Dieta odżywcza musi też dostarczyć nam wapń, który jest składnikiem kości i pozwala zapobiec rozwojowi raka.

Jakie produkty jeść na diecie odżywczej?

Eksperci są zdania, że dieta odżywcza musi być ułożona na bazie jedynie nieprzetworzonych produktów. W szczególności należy sięgnąć po świeże jarzyny oraz owoce – są źródłem cennych witamin i innych składników pokarmowych. Doskonałym rozwiązaniem okaże się też włączenie do jadłospisu pokarmów ze zbóż – owsianki, kasz i chleba razowego. Z uwagi na wysokie stężenie wapnia oraz białka, sięgajmy często po produkty mleczne – w szczególności jogurty, ponieważ zawierają one bakterie zwiększające skuteczność układu immunologicznego.

Recomed