Roślinne mydło marsylskie – daj się rozpieścić

W sprzedaży dostaniemy współcześnie dużo preparatów do pielęgnowania ciała. Większość nafaszerowana jest substancjami chemicznymi, SLS-ami, które podrażniają płaszcz hydrolipidowy. Ekologiczne mydło marsylskie jest miłą alternatywą dla zwyczajnych płynów. Gdzie jest dostępne i co decyduje o jego niezwykłych właściwościach?

Mydło marsylskie – poznaj dobry skład

Skład mydła marsylskiego jest od dekad doskonalony, a pochodzi (jak łatwo wywnioskować) ze stolicy Prowansji, gdzie wytwarzane jest w rodzinnych zakładach. Mydło marsylskie musi zawierać nie mniej niż 72 % komponentów organicznych. Przeważnie są to naturalne substancje (na przykład olejek arganowy, z oliwy oraz lawenda czy fiołek). Jest ono całkowicie bezpieczne dla organizmu, może być używane nawet przez niemowlęta czy osoby o wrażliwej cerze. Mydło marsylskie jest wyjątkowo ekologiczne, gdyż ulega biodegradacji, nie posiada składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego jest powszechnie stosowane przez wegetarian.

Mydło marsylskie – działa nawet na trądzik

Mydło marsylskie idealnie myje skórę, koi trądzik oraz jest używane jako płyn do higieny intymnej. Codzienne używanie likwiduje przykre choroby dermatologiczne. Poszukajmy go nie tylko w tradycyjnych sklepach, ale też w internecie, gdzie znajduje się szeroki asortyment mydełek w korzystnych cenach. Nadzwyczajne właściwości sprawiają, że mydło marsylskie jest obecne w tysiącach domów.