Psychologiczna terapia par

więcej o terapii par w UK »

Kryzysy zdarzają się we wszystkich związkach. Sporo z nich nie stwarza zagrożenia, zaś po stwierdzeniu, co jest przyczyną kłótni, pary same rozwiązują problemy. Bywa niestety, iż przyczyny są bardzo poważne – między innymi zdrada jednego z partnerów, kłamstwa czy kłopoty łóżkowe. W takich sytuacjach wyjście z kłótni samodzielnie potrafi być nieosiągalne. Kiedyś najczęściej skutkowało to zakończeniem związku, na szczęście obecnie istnieją metody, z którymi możemy zażegnać nawet największe rodzinne konflikty. Kiedy jednak terapia par będzie naprawdę potrzebna? Jak wygląda? Jak do niej podejść, żeby dała spodziewane efekty?

Powody dla rozpoczęcia terapii par

Pary w kryzysie najczęściej udają się po pomoc wtedy, gdy nie są w stanie zrozumieć nawyków drugiej strony. Często osobno spędzają czas wolny z partnerem, miast tego spotykają się między innymi ze znajomymi . Małżonkowie podejmujący terapię par nierzadko skarżą się, iż brakuje tematów do rozmów, a ich pasje różnią się od pasji drugiej strony. Terapia par jest również polecana wówczas, gdy któryś z partnerów jest winny niewierności małżeńskiej – w podobnych przypadkach jest ona niestety najbardziej problematyczna. Przyczyną sporych zgrzytów w kontaktach między małżonkami potrafią okazać się też zatajane dysfunkcje seksualne, bo pary zwykle nie potrafią dyskutować o tym bez zażenowania.

Terapia par – jak wygląda?

Podstawą terapii par jest znalezienie przyczyn problemów w małżeństwie i ich zlikwidowanie. Dlatego najistotniejszymi częściami terapii są dyskusje z małżonkami – nie mogą to być oczywiście wyrzuty w gabinecie terapeuty, a rzeczowe rozmowy, które umożliwia dotarcie do przyczyn kryzysu. Terapia par zwykle obejmuje także mediację, która umożliwia pokonanie większości spięć. Należy wspomnieć także o tym, iż terapia par oczekiwane skutki przynosi jedynie wtedy, kiedy zgody chcą obie strony – dlatego ważną częścią są ćwiczenia nad poprawą komunikacji.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339