aparat do ultradźwięków, aparat do terapii ultradźwiękowej

Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, wiązadeł, blizn oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]