Pierwsza pomoc – szkolenia

Coraz więcej firm proponuje prowadzenie szkoleń z pierwszej pomocy. Różnią się między sobą ceną i metodami nauczania. Z tego powodu warto wiedzieć wcześniej, na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – kto może się zapisać?

Kurs z pierwszej pomocy to kurs dla każdego. Nie wszyscy musimy umieć grać na gitarze albo mówić po włosku, jednak wszyscy powinniśmy nauczyć się niesienia pomocy innym w sytuacji zagrożenia. Bez względu na wiek należy wiedzieć, jak usztywnić skręconą nogę lub jak udrożnić drogi oddechowe. Świadkiem groźnego zdarzenia możemy być w każdej chwili: w drodze do szkoły, na wycieczce, na uczelni. Niezmiernie ważne jest, byze szkolenia z pierwszej pomocy skorzystali nauczyciele, a także pracownicy administracji państwowej.

Ile kosztują szkolenia z pierwszej pomocy?

Koszt szkolenia z 1. pomocy jest zależnazależy od jego czasu trwania oraz liczby wielkości grupy. Im więcej godzin zajęć oraz uczestników, tym koszt przypadający na 1 osobę jest niższy. Z drugiej strony, im mniej osób, tym więcej wyniesiemy z praktycznej części zajęć. Możemy oczekiwać zniżek w przypadku zajęć dla kilkudziesięciu osób. Co więcej, w Sieci można znaleźć również szkolenia otwarte – dla nawet stuosobowych grup. Nie musimy dopinać spraw organizacyjnych i kompletować grupy, a jedynie zapisujemy się na wybrane szkolenie.