Olejki eteryczne – kiedy po nie sięgnąć?

Olejki eteryczne nie tylko interesująco pachną, ale też pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Część z nich jest remedium na dolegliwości skórne. Olejek lawendowy likwiduje choroby pasożytnicze, takie same działanie wykazuje również olejek z drzewa herbacianego, który poza tym używany może być przy pryszczach lub owrzodzeniu. Przed zastosowaniem olejków na skórze pamiętajmy jednak, iż większość z nich powinna być rozpuszczone – możemy użyć w tym celu oleju roślinnego lub balsamu. Jak oprócz tego możemy wykorzystać olejki eteryczne? W jakich klepach je znajdziemy?

Wpływ olejków eterycznych

Olejki eteryczne pomagają nie tylko w schorzeniach skórnych. Sporo z nich – jak między innymi olejek z melisy lub lawendowy ma też działanie kojące nerwy. By je osiągnąć najlepiej wykorzystać specjalny kominek ze świeczką. Olejki eteryczne mogą też być wykorzystywane do wdychania – wtedy powinniśmy rozcieńczyć je we wrzątku. Na układ oddechowy korzystnie wpływa na przykład wspomniany olejek z drzewa herbacianego.

Olejki eteryczne – w jakich sklepach je znajdziemy?

Olejki eteryczne sprzedawane są w różnych miejscach, jednak często są to tylko mieszanki aromatyczne, które nie działają na zdrowie. Nie zawsze również znajdziemy olejki, o które nam chodzi. Jak więc postąpić, by kupić interesujące nas olejki eteryczne? Najlepszym pomysłem bez wątpienia okaże się wejście do internetu. W e-sklepach bez problemów znajdziemy różne olejki, a co najważniejsze – są one w atrakcyjnych cenach.