Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy jest zabiegiem opracowanym dla pań walczących z trądzikiem, wągrami lub nadmiarem sebum. Jak kosmetyczka jest w stanie poradzić sobie z podobnymi problemami? Przeczytaj nasz artykuł i zobacz sama.

Najstarsza metoda oczyszczania twarzy

Po złuszczeniu naskórka i otwarciu porów za pomocą pary wodnej, wykonujący zabieg ręcznie wyciska z wągrów ropę, a potem odkaża skórę za pomocą odpowiednich maseczek. To oczyszczanie twarzy może być używane w najróżniejszych typach skóry – poza naczynkową, bowiem ta nie toleruje pary.

Hydrabrazja – oczyszczanie twarzy

Pierwszym stadium jest wyciśnięcie znajdującego się w wągrach łoju, potem natomiast złuszcza się naskórek z wykorzystaniem specjalnych głowic. Oczyszczanie twarzy tym sposobem może być źródłem dyskomfortu, ale łagodzi to działanie wody.

Oczyszczanie twarzy diamentami

Przy takiej technice kosmetyczka za pomocą odpowiednich diamentowych przyrządów usuwa naskórek z twarzy, otwierając pory i pozbywając się martwych tkanek. Takie oczyszczanie skóry umożliwia też wchłanianie składników regenerujących zawartych w kosmetykach.

Oczyszczanie twarzy IPL

Z opisywanej metody można skorzystać w połączeniu z peelingiem diamentami. Polega na wmasowaniu w skórę właściwego serum i umocnieniu go za pomocą promieni IPL. Oczyszczanie twarzy tą metodą jest niestety dość drogie, jednak uzyskane tak rezultaty odczuwalne są przez wiele tygodni.

Chemiczne oczyszczanie twarzy

Kosmetyczka aplikuje odpowiednie substancje na skórę, a ta w wyniku tego kurczy się, a następnie kruszeje, odkrywając niższą, czystszą warstwę.