Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – jak działa?

Mieszkańcy miast powoli zdają sobie sprawę z tego, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: pyłki kwiatów, dym tytoniowy, spaliny pojazdów, kurz czy wirusy i bakterie. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – co wyeliminuje?

Dzisiaj najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 i PM10. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka usuwa także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze oraz energooszczędne.