Objawy alergii – nie lekceważ ich

objawy alergii »

Alergia dotyczy około jednej trzeciej populacji. Najczęściej ta choroba nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, ale w niektórych sytuacjach może zajść takie ryzyko. Niezależnie od tego, uczulenie może bardzo skomplikować normalne funkcjonowanie – swędzące spojówki czy swędząca skóra nie dają skoncentrować się także na zwykłych czynnościach. Żeby skutecznie uporać się z alergią, powinniśmy trafie ją zdiagnozować. Dużo informacji dotyczących uczuleń dostępnych jest w sieci – funkcjonują wszak portale przeznaczone dla alergików.

Nudności i osłabienie? To objawy alergii

Przyczyną alergii nierzadko jest spożycie określonych pokarmów. Pośród substancji, jakie mogą powodować uczulenia, wymienić trzeba przede wszystkim białka, orzechy oraz owoce morza – po ich zjedzeniu objawy alergii pojawiają się naprawdę szybko. Trochę później dają o sobie znać objawy alergii na inne potrawy – między innymi soję czy pszenicę. Warto także zdać sobie sprawę, iż uczulenie potrafią powodować różne medykamenty. Uczulenia pokarmowe objawiają się zwłaszcza wymiotami, swędzeniem skóry, zawrotami głowy oraz rozbiciem organizmu. Po ich zaobserwowaniu musimy jak najszybciej wybrać się do lekarza.

Objawy alergii – nieżyt nosa

Kolejny częsty rodzaj alergii to te powodowane przez sierść zwierząt lub kurz. Łatwo rozpoznać je po katarze, który obserwowany jest prawie zawsze. Często pojawiają się też takie objawy alergii jak swędzenie nosa, kaszel i pieczenie spojówek. Po ich stwierdzeniu musimy koniecznie udać się do lekarza – on zarekomenduje odpowiednie leki.

Portal MojeAlergie.pl