Nie trać oddechu – maska do biegania

Bieganie stale zyskuje kolejnych zwolenników. To oczywiście wiadomość ze wszelkich miar dobra, gdyż bieganie, podobnie jak wiele innych dyscyplin, korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i ogranicza ryzyko pojawienia się wielu chorób. Niestety dotyczy to jedynie obszarów z niezanieczyszczonym powietrzem. Na obszarach, gdzie powietrze bywa zanieczyszczone, wszelkie sporty na otwartym powietrzu mogą przyczynić się do rozwoju ciężkich schorzeń. Warto o tym wiedzieć szczególnie, że południe Polski jest zaliczane do najciężej zapylonych terenów na Starym Kontynencie. Nie oznacza to rzecz jasna, iż przebywając tam powinniśmy zaprzestać biegania. Wystarczy jedynie nabyć odpowiednią maskę do biegania.

Przed czym zabezpiecza maska do biegania?

Antysmogowe maski do biegania są inne od tych, które stworzone są dla hutników oraz kotłowych CO. W czasie uprawiania sportu powinniśmy bowiem zadbać o komfort oraz stosować wyłącznie te maski, które zapewnią nam pewne mocowanie. Podobnie jak tamte modele, maska dla biegaczy posiada filtr węglowy, który zatrzymuje drobiny z powietrza. Z uwagi na to, że pozostają one wewnątrz filtra, niezbędne będą jego częste zmiany. Najtańsze antysmogowe maski do biegania nie mają wymiennych filtrów, zatem po ich zużyciu powinniśmy nabyć nowy egzemplarz. Jeśli z kolei zdecydujemy się na nieco droższą maskę, po zabrudzeniu filtra możemy zwyczajnie zastosować kolejny.

Jak kupować maskę do biegania?

Jak przed momentem napisaliśmy, istotnym atutem maski do biegania jest jej komfort – zanim kupimy konkretny model, dobrze więc przekonać się, czy jest on dopasowany do kształtu naszej głowy. Jeżeli zamierzamy kupić maskę do długiego używania, słusznie postąpimy stawiając na egzemplarze z wyjmowanymi filtrami. Pamiętajmy także o stylu maski – przecież stały się dziś one istotnym elementem ubioru, więc podobnie jak pozostałe, powinny odpowiednio się prezentować.