Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Więcej w temacie Voigt Kraków na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować dokuczliwe i często groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekta wzroku – oddaj się w ręce wykwalifikowanego optometrysty

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty pozwalające na leczenie starczowzroczności, jaskry, dalekowzroczności, a także szeregu rzadszych schorzeń. Wyjątkowo rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się ogromną skutecznością. Laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent w mgnieniu oka wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie pracuje biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, wybierze odpowiednią metodę leczenia i wyeliminuje wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, zatem są w stanie wykryć nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Prócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem pomocnym w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry i innych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie też z innymi przypadłościami, jak np. pozbyciem się kaszaków lub ciał obcych z gałki ocznej.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]