Masz problemy rodzinne? Terapia małżeńska może Ci pomóc

Wsparcie w terapii małżeńskiej UK

Każda para może napotkać przeróżne kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Świetnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy może pomóc?

Do terapeuty zgłaszają się pary zmagające się z bardzo różnymi problemami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy powiązane ze zdradą jednego z małżonków, a także pomoże w przypadku uzależnienia, jednak tutaj często konieczne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby partnerów czy ich dzieci. Jest przydatny w momencie, kiedy pomiędzy małżonkami rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać trudności oraz usprawnić związek. Lepsza staje się komunikacja między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Uczy on, że związek to nie tylko branie, ale też dawanie czegoś od siebie. Dzięki psychoterapeucie możliwe staje się określenie przyczyn leżących u podstaw partnerskich problemów. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, by efektywnie radzić sobie z problemami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że dzisiaj bez trudu spotkamy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia proces terapii i zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Też na emigracji opłaca się zawalczyć o własny związek, który bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi trudnościami. Należy wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a z jej pomocą partnerstwo jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339